Gaming monitor 27" Samsung Odyssey G6 G60F, 350Hz, 1ms, IPS, FreeSync, G-Sync, 2560x1440 (LS27FG606EIXUA)
Артикул: LS27FG606EIXUA
In stock
Article: LS27FG606EIXUA
Product code: 3737000
In stock
The Samsung Odyssey G6 G60F (LS27FG606EIXUA) is a 27-inch gaming monitor with QHD resolution and up to 350Hz refresh rate for the smoothest and most accurate gameplay possible. The IPS matrix with DisplayHDR 400 support and 99% sRGB coverage delivers vivid colors and crisp contrast. A 1ms response time combined with AMD FreeSync Premium and NVIDIA G-Sync Compatible eliminates tearing and blurring. Enhanced visibility in dark scenes and vision protection features make the monitor comfortable for long gaming sessions.
Official
warranty
Components
only new
Recommends
GamingPC
Price:
22 100
Buy
Technical specifications
Monitor BrandSamsung
Diagonal27"
Display resolution2560x1440 (Quad HD)
Matrix typeIPS
Refresh rate360 Hz
Aspect ratio16:9
Screen shapeFlat
Additional characteristics
Maximum refresh rate350 Hz
Display diagonal27"
Response time1 ms
Maximum display brightness350 Cd
Display contrast1000:1
Matrix bit depth8 Bit
HDRVESA DisplayHDR 400
Screen coatingMatte
Synchronization technologyAMD FreeSync, NVIDIA G-SYNC
InterfaceHDMI, DisplayPort, Mini-Jack (3.5 mm)
Case colorBlack
Swivel screenYes
Height adjustmentYes
VESA100х100 mm
Dimensions (H × W × D)552 x 613 x 263.5 mm (with stand)
Warranty24 months
Note
Samsung Odyssey G6 G60F
Experience the ultimate in speed and clarity with the Samsung Odyssey G6 (LS27FG606EIXUA), a 27-inch gaming monitor built to win. The QHD (2560x1440) resolution and refresh rate of up to 350Hz delivers incredible smooth motion and precise response in every game.