Gaming monitor 27" Samsung Odyssey OLED G5 G50SF, 180Hz, 0.03ms, QD-OLED, FreeSync, G-Sync, 2560x1440 (LS27FG502SIXUA)
Артикул: LS27FG502SIXUA
In stock
Article: LS27FG502SIXUA
Product code: 3737176
In stock
The Samsung Odyssey OLED G5 G50SF is a QD-OLED gaming monitor with QHD resolution that delivers high definition, vivid colors and realistic images. Anti-reflective coating reduces the effects of ambient light, while HDR10 support and Pantone certification ensure accurate color and detail. A 180Hz refresh rate and 0.03ms response time ensure ultra-smooth and fast gameplay. Compatibility with NVIDIA G-Sync and AMD FreeSync eliminates frame gaps, while gaming features improve visibility in dark scenes and aiming accuracy.
Official
warranty
Components
only new
Recommends
GamingPC
Price:
26 520
Buy
Technical specifications
Monitor BrandSamsung
Diagonal27"
Display resolution2560x1440 (Quad HD)
Matrix typeQD-OLED
Refresh rate180 Hz
Aspect ratio16:9
Screen shapeFlat
Additional characteristics
Maximum refresh rate180 Hz
Display diagonal27"
Response time0.03 ms
Maximum display brightness200 Cd
Display contrast1 000 000:1
Matrix bit depth10 Bit
HDRHDR 10
Screen coatingAnti-glare
Synchronization technologyAMD FreeSync, NVIDIA G-SYNC
InterfaceHDMI, DisplayPort, Mini-Jack (3.5 mm)
Case colorBlack
Swivel screenNo
Height adjustmentNo
VESA100х100 mm
Dimensions (H × W × D)463.8 x 609.9 x 234.5 mm (with stand)
Warranty24 months
Note
Samsung Odyssey OLED G5 G50SF
Stunning image
QD-OLED with QHD resolution
Focus on the game without distracting glare
Glare Free Technology
Immerse yourself in realistic gameplay
Pantone Validated
Increased brightness and sharper details
HDR10 Technology
Thermal Modulation System
Win with high speed
0.03ms response time and 180Hz refresh rate
The 180Hz refresh rate allows you to enjoy smooth gameplay, while the 0.03ms response time (GtG) provides almost instantaneous response to your opponents.