Gaming monitor 32" Samsung Odyssey OLED G8 G81SF, 240Hz, 0.03ms, QD-OLED, FreeSync, 3840x2160 (LS32FG812SIXUA)
Артикул: LS32FG812SIXUA
In stock
Article: LS32FG812SIXUA
Product code: 3737175
In stock
The Samsung Odyssey OLED G8 G81SF is a 32-inch gaming monitor with a QD-OLED panel and 4K resolution for the sharpest, most detailed picture possible. An anti-reflective coating reduces reflections and DisplayHDR TrueBlack 400 ensures deep blacks and high contrast. A 240Hz refresh rate and 0.03ms response time ensure ultra-smooth and instant gaming. Synchronization with your graphics card eliminates frame gaps, an efficient cooling system protects the screen, and the metal design emphasizes premium style.
Official
warranty
Components
only new
Recommends
GamingPC
Price:
60 377
Buy
Technical specifications
Monitor BrandSamsung
Diagonal32"
Display resolution3840x2160 (Ultra HD 4K)
Matrix typeQD-OLED
Refresh rate240 Hz
Aspect ratio16:9
Screen shapeFlat
Additional characteristics
Maximum refresh rate240 Hz
Display diagonal32"
Response time0.03 ms
Display contrast1 000 000:1
Matrix bit depth10 Bit
HDRHDR10+ Gaming
Screen coatingAnti-glare
Synchronization technologyAMD FreeSync
InterfaceHDMI, DisplayPort, USB Type-B, USB Type-A, Mini-Jack (3.5 mm)
Case colorSilver
Swivel screenYes
Height adjustmentYes
VESA100х100 mm
Dimensions (H × W × D)584.6 x 719.7 x 263.5 mm (with stand)
Warranty24 months
Note
Samsung Odyssey OLED G8 G81SF
QD-OLED in 4K
Play comfortably and without interference
Glare Free Technology
See the smallest details even in the dark
VESA DisplayHDR TrueBlack 400
Dynamic Cooling System
Outpace your opponents with maximum speed
240Hz refresh rate and 0.03ms response time
Reach the next level in the most dynamic gaming sessions. Enjoy ultra-smooth gameplay and crystal-clear graphics thanks to GTG's 240Hz refresh rate and 0.03ms response time.