Gaming monitor 27" Samsung Odyssey G7 G70F, 180Hz, 1ms, IPS, FreeSync, G-Sync, 3840x2160 (LS27FG706EIXUA)
Артикул: LS27FG706EIXUA
In stock
Article: LS27FG706EIXUA
Product code: 3737001
In stock
The Samsung Odyssey G7 G70F is a Dual Mode gaming monitor that lets you choose between a detailed 4K image at 180Hz or a 360Hz maximum in Full HD. The fast IPS matrix delivers vivid colors and wide viewing angles, while the 1ms response time ensures accuracy in fast-paced gaming. Support for HDR10 and graphics card synchronization ensures smooth, uninterrupted gaming, while an ergonomic stand and automatic source switching enhance the comfort of everyday use.
Official
warranty
Components
only new
Recommends
GamingPC
Price:
26 520
Buy
Technical specifications
Monitor BrandSamsung
Diagonal27"
Display resolution3840x2160 (Ultra HD 4K)
Matrix typeIPS
Refresh rate180 Hz
Aspect ratio16:9
Screen shapeFlat
Additional characteristics
Maximum refresh rate180 Hz
Display diagonal27"
Response time1 ms
Maximum display brightness350 Cd
Display contrast1000:1
Matrix bit depth10 Bit (8bit+FRC)
HDRHDR10+ Gaming
Screen coatingAnti-glare
Synchronization technologyAMD FreeSync, NVIDIA G-SYNC
InterfaceHDMI, DisplayPort, USB Type-B, USB Type-A, Mini-Jack (3.5 mm)
Case colorBlack
Swivel screenYes
Height adjustmentYes
VESA100х100 mm
Dimensions (H × W × D)553.2 x 613 x 263.5 mm (with stand)
Warranty24 months
Note
Samsung Odyssey G7 G70F
Choose your play style: 4K or 360Hz
Dual Mode
Choose the mode that best suits your game. Whether you're admiring stunning 180Hz visuals in 4K UHD or aiming for blazing 360Hz response in Full HD, Dual Mode lets you easily switch between resolution and refresh rate for a customized gaming experience.